353VB3I250T
Mfr.Part #
353VB3I250T
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCMOS
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
25MHz
Fall Time-Max :
8ns
Linearity :
10%
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
353
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Surface Mount :
yes
Output :
HCMOS
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Crystal
Rise Time-Max :
8ns
Control Voltage-Min :
0.15V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Control Voltage-Max :
3.15V
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
3.3V
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
25mA
Operating Frequency :
25MHz