353VB3I14CT
Mfr.Part #
353VB3I14CT
Description
XTAL OSC VCXO 14.3180MHZ HCMOS
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Series :
353
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tape and Reel (TR)
Type :
VCXO
Frequency Stability :
±50ppm
Output :
HCMOS
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency :
14.318MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C