353TB6A250R
Mfr.Part #
353TB6A250R
Description
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCMOS
Frequency :
25MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Linearity :
10%
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
25mA
Symmetry-Max :
55/45%
Control Voltage-Max :
2.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Supply Voltage :
2.5V
Voltage - Supply :
2.5V
Rise Time-Max :
8ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Output :
HCMOS
Function :
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Crystal
Operating Frequency :
25MHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Fall Time-Max :
8ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Series :
353
Mounting Type :
Surface Mount
Control Voltage-Min :
0.2V