353TB5C135T
Mfr.Part #
353TB5C135T
Description
XTAL OSC VCXO 13.5000MHZ HCMOS
Oscillators
Fall Time-Max :
8ns
Linearity :
10%
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Frequency :
13.5MHz
Base Resonator :
Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Rise Time-Max :
8ns
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
25mA
Control Voltage-Max :
2.3V
Control Voltage-Min :
0.2V
Series :
353
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Frequency :
13.5MHz
Published :
Output :
HCMOS
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
2.5V