353TB3I128R
Mfr.Part #
353TB3I128R
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 12.8000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Frequency :
12.8MHz
Control Voltage-Min :
0.2V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
JESD-609 Code :
e4
Fall Time-Max :
8ns
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
353
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
8ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
2.5V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Control Voltage-Max :
2.3V
Surface Mount :
yes
Linearity :
10%
Frequency :
12.8MHz
Current - Supply (Max) :
25mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Supply Voltage :
2.5V
Output :
HCMOS
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm