353TB3C384T
Mfr.Part #
353TB3C384T
Description
XTAL OSC VCXO 38.4000MHZ HCMOS
Oscillators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
38.4MHz
Frequency :
38.4MHz
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Supply Voltage :
2.5V
Control Voltage-Min :
0.2V
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
2.5V
Crystal
Rise Time-Max :
8ns
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-20°C~70°C
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
8ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Function :
Enable/Disable
Linearity :
10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Control Voltage-Max :
2.3V