353TB3C128R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
353TB3C128R
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 12.8000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency :
12.8MHz
Output :
HCMOS
Base Resonator :
Crystal
Published :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Type :
VCXO
Series :
353
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm