353SB6A128R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
353SB6A128R
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 12.8000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency :
12.8MHz
Control Voltage-Max :
4.5V
Supply Voltage :
5V
Operating Frequency :
12.8MHz
Voltage - Supply :
5V
Control Voltage-Min :
0.5V
Linearity :
10%
Base Resonator :
Crystal
Series :
353
Function :
Enable/Disable
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
30mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rise Time-Max :
8ns
Output :
HCMOS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Symmetry-Max :
55/45%
Type :
VCXO
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm