353SB5C14CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
353SB5C14CT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 14.3180MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
14.318MHz
Output :
HCMOS
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Supply :
5V
Function :
Enable/Disable
Published :
Series :
353
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
VCXO
Current - Supply (Max) :
30mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm