353LB5C426R
Mfr.Part #
353LB5C426R
Description
XTAL OSC VCXO 42.6000MHZ HCMOS
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Control Voltage-Max :
3.15V
Control Voltage-Min :
0.15V
Operating Frequency :
42.6MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Linearity :
10%
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
8ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HCMOS
Frequency Stability :
±25ppm
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Published :
Current - Supply (Max) :
25mA
Frequency :
42.6MHz