353LB5C320R
Mfr.Part #
353LB5C320R
Description
XTAL OSC VCXO 32.0000MHZ HCMOS
Oscillators
Operating Frequency :
32MHz
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
HCMOS
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
32MHz
Base Resonator :
Crystal
Control Voltage-Max :
3.15V
Surface Mount :
yes
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Supply Voltage :
3.3V
Series :
353
Fall Time-Max :
8ns
Rise Time-Max :
8ns
ROHS3 Compliant
Linearity :
10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Control Voltage-Min :
0.15V
Voltage - Supply :
3.3V
Current - Supply (Max) :
25mA
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm