353LB5A426R
Mfr.Part #
353LB5A426R
Description
XTAL OSC VCXO 42.6000MHZ HCMOS
Oscillators
JESD-609 Code :
e4
Type :
VCXO
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
42.6MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Control Voltage-Max :
3.15V
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
8ns
Linearity :
10%
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
42.6MHz
Control Voltage-Min :
0.15V
Series :
353
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
25mA