353LB5A128T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
353LB5A128T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 12.8000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
VCXO
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Supply Voltage :
3.3V
Output :
HCMOS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±25ppm
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
12.8MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
12.8MHz
Rise Time-Max :
8ns
Linearity :
10%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
353
Voltage - Supply :
3.3V
Control Voltage-Max :
3.15V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Fall Time-Max :
8ns
Mounting Type :
Surface Mount
Control Voltage-Min :
0.15V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
25mA
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm