353LB3I135R
Mfr.Part #
353LB3I135R
Description
XTAL OSC VCXO 13.5000MHZ HCMOS
Frequency :
13.5MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Linearity :
10%
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Series :
353
Operating Frequency :
13.5MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
JESD-609 Code :
e4
Fall Time-Max :
8ns
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Control Voltage-Max :
3.15V
Control Voltage-Min :
0.15V
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Supply :
3.3V
Rise Time-Max :
8ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
25mA