353LB3C14CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
353LB3C14CT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 14.3180MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
13 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
VCXO
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
HCMOS
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
3.3V
Series :
353
Rise Time-Max :
8ns
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
14.318MHz
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
25mA
Control Voltage-Max :
3.15V
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Control Voltage-Min :
0.15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Frequency :
14.318MHz
Linearity :
10%