350BXC22M10X20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
350BXC22M10X20
Manufacturer
Rubycon
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL
Manufacturer :
Rubycon
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
350V
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
BXC
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±20%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Polarization :
Polar
Package / Case :
Radial, Can
Datasheets
350BXC22M10X20
Rubycon 350BXC22M10X20
BXC 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can