34BWSP12B4V2RT
Mfr.Part #
34BWSP12B4V2RT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Mounting Type :
Through Hole
Body Breadth :
8.13 mm
Mounting Style :
Through Hole
Voltage Rating - AC :
20V
Voltage - Rated AC :
20V
Published :
Contact (DC) Max Rating R Load :
.02A@20VDC
Voltage - Rated DC :
20V
Mounting Feature :
THROUGH HOLE-STRAIGHT
Contact Voltage(DC)-Max :
20 V
Contact Voltage(AC)-Max :
20 V
Contact (AC) Max Rating R Load :
.02A@20VAC
Voltage Rating - DC :
20V
Contact Current(AC)-Max :
0.02A
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Unthreaded
Body Height :
11.68mm
Body Length or Diameter :
15.75mm
Actuator Length :
7.60mm
Contact Current(DC)-Max :
0.02A
Mount :
Brackets, Through Hole
Datasheets
34BWSP12B4V2RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"