34BWSP12B4M7RT
Mfr.Part #
34BWSP12B4M7RT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Stock
104
In Stock :
104
Mount :
Brackets, Through Hole, Vertical
Body Breadth :
5.08 mm
Contact Current(AC)-Max :
0.02A
Contact Current(DC)-Max :
0.02A
Contact (AC) Max Rating R Load :
.02A@20VAC
Actuator Length :
7.60mm
Compliant
Body Height :
12.8mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
Current Rating :
5A
Illumination Type, Color :
Contact Current Rating :
5A
Contact Voltage(DC)-Max :
20 V
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle, Vertical
Contact Voltage(AC)-Max :
20 V
Voltage - Rated DC :
20V
Voltage Rating - AC :
20V
Voltage Rating - DC :
20V
Published :
2010
Mounting Style :
Through Hole
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Contact (DC) Max Rating R Load :
.02A@20VDC
Voltage - Rated AC :
20V
Body Length or Diameter :
12.7mm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Datasheets
34BWSP12B4M7RT
Grayhill, Inc. 34BWSP12B4M7RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"