347LB3I1000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
347LB3I1000T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
15 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Frequency :
100MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Current - Supply (Max) :
80mA
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
100MHz
Output :
LVPECL
Type :
VCXO
Series :
347
Published :
Symmetry-Max :
55/45%
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Fall Time-Max :
1ns
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Control Voltage-Max :
3.3V
Rise Time-Max :
1ns
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±50ppm
Linearity :
10%
Operating Temperature :
-40°C~85°C