345RIPLFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
345RIPLFT
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
QSOP
Datasheet
Download
Description
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 20QSOP
Manufacturer :
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
50MHz
Min Supply Voltage :
3.15V
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Elements :
3
Max Supply Voltage :
3.45V
Max Operating Temperature :
85°C
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
QSOP
Pbfree Code :
yes
Width :
3.8mm
Number of Circuits :
1
Min Operating Temperature :
-40°C
Number of Pins :
20
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
3.3V
Terminal Position :
Dual
Packaging :
Tape and Reel
JESD-609 Code :
e3
Thickness :
1.47mm
Length :
8.7mm
Input :
Clock
Pin Count :
20
Operating Supply Voltage :
3.3V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Temperature Grade :
Industrial
Terminal Form :
Gull wing
Frequency (Max) :
200MHz
Number of Terminations :
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
7 Weeks
Nominal Supply Current :
23mA