334P1320B3I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
334P1320B3I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 132.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
132MHz
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Fall Time-Max :
0.7ns
Frequency Stability :
±50ppm
Control Voltage-Min :
0.2V
Current - Supply (Max) :
88mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
VCXO
Rise Time-Max :
0.7ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Linearity :
15%
Control Voltage-Max :
2.3V
Voltage - Supply :
2.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
132MHz
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
2.5V
Series :
334P/L
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA