334L4000B4C3T
Mfr.Part #
334L4000B4C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 400.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
65mA
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Control Voltage-Min :
0.3V
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
0.7ns
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
334P/L
Linearity :
15%
Rise Time-Max :
0.7ns
Frequency :
400MHz
Output :
LVDS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±30ppm
Operating Frequency :
400MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Control Voltage-Max :
3V
Symmetry-Max :
55/45%
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
3.3V