334C625B3C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
334C625B3C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 62.5000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Mounting Type :
Surface Mount
Control Voltage-Min :
0.3V
Rise Time-Max :
10ns
Control Voltage-Max :
3V
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
62.5MHz
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Linearity :
15%
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
3.3V
Output :
HCMOS
Current - Supply (Max) :
65mA
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
334C
Frequency Stability :
±50ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Fall Time-Max :
10ns
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Operating Frequency :
62.5MHz