32SEPF68M+TSS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
32SEPF68M+TSS
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 68UF 20% 32V T/H
Stock
649
In Stock :
649
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Ripple Current :
3.2A
Lead Pitch :
3.5mm
Voltage - Rated DC :
32V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Length :
7mm
Type :
Polymer
Leakage Current :
435μA
Package / Case :
Radial, Can
Applications :
GENERAL PURPOSE
Life (Hours) :
5000 hours
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Lead Diameter :
600 µm
Termination :
Radial
Dielectric Material :
Aluminum
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Number of Terminations :
2
Ripple Current @ High Frequency :
3.2A @ 100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm
Pbfree Code :
yes
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Series :
OS-CON™, SEPF
Tolerance :
±20%
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
68µF
Ripple Current @ Low Frequency :
160mA @ 120Hz
Dissipation Factor :
10 %
Packaging :
Cut Tape (CT)
Diameter :
8mm
Voltage :
32V
Datasheets
32SEPF68M+TSS
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 32SEPF68M+TSS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Polymer, Package / Case:Radial, Can, Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Voltage:32V, 32SEPF68M+TSS pinout, 32SEPF68M+TSS datasheet PDF, 32SEPF68M+TSS amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 32SEPF68M+TSS ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 32SEPF68M+TSS
68μF ±20% Radial, Can 0.276 7.00mm Cut Tape (CT) 25mOhm OS-CON™, SEPF Through Hole Polymer General Purpose