315LB6C1660T
Mfr.Part #
315LB6C1660T
Description
XTAL OSC VCXO 166.0000MHZ HCMOS
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Operating Frequency :
166MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
30mA
Linearity :
10%
Base Resonator :
Crystal
Control Voltage-Min :
0.3V
Control Voltage-Max :
3V
Frequency :
166MHz