315LB5C1000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
315LB5C1000T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
16 Weeks
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Control Voltage-Max :
3.3V
Rise Time-Max :
3ns
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Operating Frequency :
100MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Fall Time-Max :
3ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Linearity :
10%
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
HCMOS
Frequency :
100MHz
Type :
VCXO
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Pbfree Code :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Series :
315
Current - Supply (Max) :
30mA
Function :
Enable/Disable
Base Resonator :
Crystal
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
6
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Frequency Stability :
±25ppm
Supply Voltage :
3.3V