30D227M035DB5A
Mfr.Part #
30D227M035DB5A
Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V AXIAL
Stock
154
In Stock :
154
Aluminum Electrolytic Capacitors
Polarity :
Axial
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
220μF
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Polarization :
Polar
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
35V
Datasheets
30D227M035DB5A
Vishay / Sprague 30D227M035DB5A
30D 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~105°C Polar Axial, Can