30D188M6R3DH2A
Mfr.Part #
30D188M6R3DH2A
Description
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
37.9984mm
Package / Case :
Axial, Can
Published :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
105°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.374Diax1.496L 9.50mmx38.00mm
Voltage - Rated :
6.3V
1 (Unlimited)
Polarity :
Polar
Capacitance :
1800µF
Tolerance :
±20%
Datasheets
30D188M6R3DH2A
Vishay / Sprague 30D188M6R3DH2A
30D 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.374Diax1.496L 9.50mmx38.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can