30D156M025BA5T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
30D156M025BA5T
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Axial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 15UF 20% 25V AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
30D
Capacitance :
15μF
Mounting Type :
Through Hole
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.248Diax0.512L 6.30mmx13.00mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
25V
Life (Hours) :
2000 hours
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Length :
13.0048mm
Max Operating Temperature :
105°C
Termination :
Axial
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial, Can
Min Operating Temperature :
-40°C
Polarization :
Polar
Datasheets
30D156M025BA5T
Vishay / Sprague 30D156M025BA5T
30D 15μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.248Diax0.512L 6.30mmx13.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can