30D107G015DC2A
Mfr.Part #
30D107G015DC2A
Description
CAP ALUM 100UF 15V AXIAL
Stock
311
In Stock :
311
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
-10% +75%
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
TE
Diameter :
9.5mm
Size / Dimension :
0.374Diax0.807L 9.50mmx20.50mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
15V
Length :
20.4978mm
Max Operating Temperature :
105°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Rated DC :
15V
Capacitance :
100μF
Datasheets
30D107G015DC2A
Vishay / Sprague 30D107G015DC2A
TE 100μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.374Diax0.807L 9.50mmx20.50mm -40°C~105°C Polar Axial, Can