28R0984-000
Mfr.Part #
28R0984-000
Description
FERRITE CORE 220 OHM SOLID
Weight :
19.413753g
Shielding :
Unshielded
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Outer Dimension :
0.984 W x 0.303 H (25.00mm x 7.70mm)
Color :
White
Width :
24mm
Test Frequency :
100MHz
Length :
0.945 24.00mm
Solid
Frequency :
1GHz
Diameter - Inner :
0.709 W x 0.035 H (18.00mm x 0.90mm)
28
REACH SVHC :
Unknown
Min Operating Temperature :
-40°C
Depth :
24mm
Impedance @ Frequency :
220Ohm @ 100MHz
Height :
7.7mm
Packaging :
Tray
Termination :
Axial
Impedance :
220Ohm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
28R0984-000
Laird - Performance Materials 28R0984-000
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM