28R0480-000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
28R0480-000
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
FERRITE CORE 190 OHM SOLID
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Cable Ferrites
REACH SVHC :
Unknown
Mount :
Free Hanging
Lead Free :
Lead Free
Frequency :
1GHz
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
18mm
Length :
0.709 18.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Diameter - Inner :
0.315 W x 0.039 H (8.00mm x 1.00mm)
Color :
White
Impedance :
190Ohm
Test Frequency :
100MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Shielding :
Unshielded
Width :
18mm
Weight :
5.184561g
Factory Lead Time :
9 Weeks
Published :
Mounting Type :
Free Hanging
Material :
28
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
Flat
Height :
5.5mm
Packaging :
Tray
Outer Dimension :
0.480 W x 0.217 H (12.20mm x 5.50mm)
Impedance @ Frequency :
190Ohm @ 100MHz
Design :
Solid
Termination :
Axial
Series :
28
Datasheets
28R0480-000
Laird - Performance Materials 28R0480-000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM