28F0181-1SR-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
28F0181-1SR-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
3318 (8546 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 115 OHM 3318 1LN
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Published :
Lead Free :
Lead Free
Material :
Ferrite
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.335Lx0.180W 8.50mmx4.57mm
Mount :
Surface Mount
REACH SVHC :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
10A
Series :
28
Construction :
Chip Bead
Case Code (Imperial) :
DC Resistance (DCR) (Max) :
1MOhm
Contact Plating :
Tin
Test Frequency :
100MHz
Filter Type :
Power, Signal Line
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Impedance :
115Ohm
Number of Functions :
1
Number of Lines :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
3318 (8546 Metric)
Depth :
4.57mm
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
14 Weeks
Impedance @ Frequency :
115Ohm @ 100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
100MHz
Weight :
462.664217mg
Current Rating :
10A
JESD-609 Code :
e3
Height :
2.54mm
Datasheets
28F0181-1SR-10
Laird - Performance Materials 28F0181-1SR-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN