28F0121-0SR-10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
28F0121-0SR-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 48 OHM 2SMD 1LN
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Length :
3.05mm
JESD-609 Code :
e3
Series :
28
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
1612
Height :
3.048mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Lines :
1
Number of Functions :
1
Test Frequency :
100MHz
Impedance @ Frequency :
48Ohm @ 100MHz
Frequency :
100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.75mOhm
Impedance :
48Ohm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.160Lx0.120W 4.06mmx3.05mm
Depth :
3.13mm
Construction :
Chip Bead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
4131
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Contact Plating :
Tin
Packing Method :
Tape and Reel
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max DC Current :
10A
Material :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Weight :
145.149558mg
Current Rating :
10A
Factory Lead Time :
14 Weeks
Width :
2.54mm
Published :
REACH SVHC :
Unknown
Filter Type :
Power Line
Datasheets
28F0121-0SR-10
Laird - Performance Materials 28F0121-0SR-10
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN