25RX30680M10X16
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25RX30680M10X16
Manufacturer
Rubycon
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
Rubycon
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 130°C
Applications :
Automotive
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Life (Hours) :
2000 hours
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
Radial, Can
Published :
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
25V
Ratings :
AEC-Q200
Series :
RX30
Mount :
Through Hole
Polarization :
Polar
Capacitance :
680μF
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.709 18.00mm
Datasheets
25RX30680M10X16
Rubycon 25RX30680M10X16
RX30 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -40°C~130°C Polar 5.0038mm Radial, Can