25PJV820M10X16.5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25PJV820M10X16.5
Manufacturer
Rubycon
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY HYB 820UF 25V SMD
Stock
835
In Stock :
835
Manufacturer :
Rubycon
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Product Status :
Active
Lead Spacing :
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
820 µF
Package :
Digi-Reel?
Height - Seated (Max) :
0.661" (16.80mm)
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 125°C
Ripple Current @ High Frequency :
4 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
200 mA @ 100 Hz
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11mOhm
Type :
Hybrid
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
PJV
Voltage - Rated :
25 V
Datasheets
25PJV820M10X16.5
820 μF ±20% Radial, Can - SMD 11mOhm PJV Surface Mount Hybrid Automotive