25NXA22MEFC6.3X11
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25NXA22MEFC6.3X11
Manufacturer
Rubycon
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
Rubycon
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Bulk
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Series :
NXA
Polarization :
Bi-Polar
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
22µF
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Package / Case :
Radial, Can
Datasheets
25NXA22MEFC6.3X11
NXA 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Bi-Polar Radial, Can