25ML47M6.3X7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25ML47M6.3X7
Manufacturer
Rubycon
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
Rubycon
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Series :
ML
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
Radial, Can
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
47μF
Mounting Type :
Through Hole
Polarization :
Polar
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
25ML47M6.3X7
ML 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can