25LC320AXT-I/ST
Mfr.Part #
25LC320AXT-I/ST
Package / Case
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description
IC EEPROM 32KBIT SPI 8TSSOP
Package :
Tape and Reel (TR)
Interfaces :
Serial (SPI)
Clock Frequency :
10MHz
Terminal Form :
Gull wing
Number of Words :
4096 words
Nominal Supply Current :
5mA
SPI, Serial
Supply Voltage :
5V
Width :
3mm
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Seated Height-Max :
1.2 mm
Terminal Pitch :
0.65mm
Microchip
Length :
4.4mm
Access Time :
160 ns
Base Part Number :
25LC320A
Operating Supply Voltage :
5V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5 V
Operating Supply Current :
5 mA
Voltage - Supply :
2.5V~5.5V
Height :
1 mm
Supply Current-Max :
0.005 mA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Organization :
4 k x 8
Height Seated (Max) :
1.2mm
Mounting Style :
SMD/SMT
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.5 V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
RoHS :
Details
Supplier Device Package :
8-TSSOP
1000000 Write/Erase Cycles
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
32768 bit
Mount :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - annealed
Datasheets
25LC320AXT-I/ST
Introducing Memory Microchip Technology 25LC320AXT-I/ST from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:8, Package / Case:8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:25LC320A, Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Number of Terminations:8, 25LC320AXT-I/ST pinout, 25LC320AXT-I/ST datasheet PDF, 25LC320AXT-I/ST amp .Beyond Memory Microchip Technology 25LC320AXT-I/ST ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.