251R15S220KV4E
Mfr.Part #
251R15S220KV4E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0805
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
C0G
Width :
1.27mm
Length :
2.03mm
Depth :
1.27mm
Thickness :
1.1684mm
Series :
S
Voltage - Rated DC :
250V
Capacitance :
22pF
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.046 1.17mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Published :
Height :
1.27mm
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Metric) :
Datasheets
251R15S220KV4E
Johanson Technology 251R15S220KV4E
S 22pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)