251R07S0R4AV4T
Mfr.Part #
251R07S0R4AV4T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 0.4PF 250V C0G/NP0 0402
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.4pF
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Tolerance :
±0.05pF
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Series :
S
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Datasheets
251R07S0R4AV4T
Johanson Technology 251R07S0R4AV4T
S 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm C0G NP0 ±0.05pF 0.4pF