251R15S0R5CV4E
Mfr.Part #
251R15S0R5CV4E
Description
CAP CER 0.5PF 250V NP0 0805
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Thickness (Max) :
0.046 1.17mm
Capacitance :
0.5pF
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
2.03mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness :
1.1684mm
Published :
Depth :
1.27mm
Voltage - Rated :
250V
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.27mm
Width :
1.27mm
Datasheets
251R15S0R5CV4E
Johanson Technology 251R15S0R5CV4E
S 0.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)