251R07S1R9AV4T
Mfr.Part #
251R07S1R9AV4T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 1.9PF 250V C0G/NP0 0402
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.024 0.61mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1.9pF
Series :
S
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
251R07S1R9AV4T
Johanson Technology 251R07S1R9AV4T
S 1.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)