2425-003-X7U0-102AALF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2425-003-X7U0-102AALF
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 100V AXIAL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Feed Through Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
HTS Code :
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT; WITH SILVER PLATED HEX NUT
Published :
Capacitance :
1nF
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.187Diax0.359L 4.75mmx9.12mm
Number of Functions :
1
Package / Case :
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
X7U
Current :
20A
Voltage :
200V
Thread Size :
8-32
RoHS Status :
RoHS Compliant
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Series :
Introducing Feed Through Capacitors CTS Corporation 2425-003-X7U0-102AALF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Axial, Bushing, 1 Turret Lead, Voltage:200V, Operating Temperature:-55°C~125°C, 2425-003-X7U0-102AALF pinout, 2425-003-X7U0-102AALF datasheet PDF, 2425-003-X7U0-102AALF amp .Beyond Feed Through Capacitors CTS Corporation 2425-003-X7U0-102AALF ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.