24-CBSF-2.0X2.25X0.3
Mfr.Part #
24-CBSF-2.0X2.25X0.3
Description
RF SHIELD 2" X 2.25" T/H
Length - Overall :
2.250 57.15mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Height - Overall :
0.300 7.62mm
Mounting Type :
Through Hole
Width - Overall :
2.000 50.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shield, 2-Piece 0.300 7.62mm 2.000 50.80mm Through Hole 2.250 57.15mm Non-Vented 20-CBS
24-CBSF-2.0X2.25X0.3 Overview
24-CBSF-2.0X2.25X0.3 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Through Hole value
20-CBS
24-CBSF-2.0X2.25X0.3 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
24-CBSF-2.0X2.25X0.3 RF Shields applications.
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC