24-CBSF-0.5X2.5X0.4
Mfr.Part #
24-CBSF-0.5X2.5X0.4
Description
RF SHIELD 0.5" X 2.5" T/H
Length - Overall :
2.500 63.50mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Width - Overall :
0.500 12.70mm
Mounting Type :
Through Hole
Height - Overall :
0.400 10.16mm
Shield, 2-Piece 0.400 10.16mm 0.500 12.70mm Through Hole 2.500 63.50mm Non-Vented 20-CBS
24-CBSF-0.5X2.5X0.4 Overview
24-CBSF-0.5X2.5X0.4 Features
As a type of Shield, 2-Piece
Through Hole value
20-CBS
24-CBSF-0.5X2.5X0.4 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
24-CBSF-0.5X2.5X0.4 RF Shields applications.
  • Electronic devices
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC