2211YA250821MXTSPU
Mfr.Part #
2211YA250821MXTSPU
Description
CAP CER 820PF 250V X7R 2211
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Knowles Syfer 2211YA250821MXTSPU
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm X7R 2R1 ±20% 820pF