2211YA250821KXTSPU
Mfr.Part #
2211YA250821KXTSPU
Description
CAP CER 820PF 250V X7R 2211
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Knowles Syfer 2211YA250821KXTSPU
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm X7R 2R1 ±10% 820pF