2211YA250821JXTSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2211YA250821JXTSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2211 (5728 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 250V X7R 2211
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2211 (5728 metric)
Capacitance :
820pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Voltage - Rated :
250V
Knowles Syfer 2211YA250821JXTSPU
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm X7R 2R1 ±5% 820pF