2211YA250680KCTSP
Mfr.Part #
2211YA250680KCTSP
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 2211
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Ratings :
X1, Y2
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
68pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
2211YA250680KCTSP
Knowles Syfer 2211YA250680KCTSP
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±10% 68pF